Austria? Czemu nie! Co prawda, znaleźć informacje na temat wystawy, choćby wykaz sędziów trzeba być naprawdę wytrwałym, nam udało się zgłosić znając sędziów dopiero w drugim terminie. Trochę stresu mnie kosztowała rejestracja, ale co tam, co tam, tam mnie jeszcze nie było 🙂 Nocowaliśmy w Haus Camelia, w mieścince obok wystawy w Bad Tatzmannsdorf – i naprawdę byłam zachwycona pokojem, ok 115 euro za trzy osoby, pokój przecudowny w przeuroczej uzdrowiskowej miejscowości… Idealnie by naładować baterie przed wystawą! Jeszcze to pyszne śniadanie doliczone do noclegu z kawusią z pianką… a…i psy bez dopłaty – czy można chcieć więcej?

Sama wystawa, parking, stanowiska i ringi, bez zarzutów, nawet powiem, że to była najbardziej cicha wystawa, na której byłam. Podjeżdząjąc pod hale, gdzie ani jednego szczeku nie było, człowiek automatycznie zaczynał się zastanawiać, czy dobrze trafił…Austria słynie z surowości co do przepisów, w wewnętrznym swoim przepisie zabrania żmijek, co oczywiście wiem od dawna, ale do mnie dotarło to, że JA wystawiam tylko na żmijkach już w trasie i zwykłej ringówki oczywiście nie mam. W stresie kupiłam przed wystawą ringówkę bez żmijki, co się okazało moja Calista w ogóle nie zauważyła różnicy… Zresztą cała podróż spała, w hotelu spała, z przerwami na porządki, przy ringu na krześle spała, chyba nadmiar snu sprawił, że było jej wszystko jedno 😀 Ogólnie rozespanie i brak energii odbiło się niestety na jej prezentacji.
Niestety relacji nie udało nam się zrobić, gdyż osoby siedzące w najlepszym miejscu do nagrywania miały obawy, że ich rozmowy są nagrywane…A gdyby były zawsze może nauczylibyśmy się dobrze myśleć, albo chociaż mówić o konkurencji? 😉 Szybką relację z ręki z szetlandów-psów, można zobaczyć tu: https://www.facebook.com/frawanaheim/videos/2276122822503671/

Opis i kartę dostałam uwaga … na maila. Wersja papierowa tylko w sekretariacie. Mnie w sumie się to nawet podoba 🙂

IHA OBERWART 2019
14.07.2019, niedziela
sędzia: Dina Korna

CALISTA Happy On The Way
klasa championów V3/3

„Sucza, dobrego wzrostu, wystarczająco silna kość, głowa mogłaby być trochę bardziej elegancka, stop mógłby być troszkę mniejszy, prawidłowy zgryz, oczy i uszy, wystarczająco silna górna linia, trochę zbyt krótki korpus, prawidłowa klatka piersiowa, wystarczające kątowania, ładna szata, mogłaby ruszać się z trochę lepszym napędem tylnych kończyn”

Translate »
Facebook